Modra2019 - KNS

Klub nezávislých spisovateľov
Prejsť na obsah
Záver projektu "Komentované autorské čítanie členov KNS" patril Modre.

V cykle Prechádzky labyrintom literatúry 16.12. 2019 otvorila svoju "Trinástu komnatu a iné" v Musique Club Galerie na dolnom konci modranského námestia spisovateľka a publicistka Ľubica Suballyová. Večerom so živou diskusiou sprevádzala Ľubomíra Miháliková, organizátorka cyklu modranských "Prechádzok labyrintom literatúry."
 
Na modranskom námestí, priamo po pravici Ľudovíta Štúra sa 17. 12. 2019 v Moodra Galerii stretli autorky Ľubomíra Miháliková a Judita Kaššovicová spolu s hudobným sprievodom Juraja Turteva na čítaní poézie a uvedení Mihálikovej básnickej zbierky Diva oliva. Medzi poslucháčmi sedeli aj manželia Viliam a Marcela Loviškovci, výtvarníci, autori výstavy, ktorá práve v tom čase  v galérii prebiehala s názvom Na šindli sa dobrých ľudí veľa zmestí.
 
Pri oboch stretnutiach sa rozvinula celkom intenzívna diskusia, prechádzajúca labyrintami nielen literárnymi, v ktorých bola Ariadninou niťou práve tvorba. Tmavomodré modranské nebo a jemný podvečerný šum v uliciach spečaťovali dokonalosť v súzvuku plynúcich okamihov.
 
Vďaka dlhoročnej kultúrnej aktivite Ľubomíry Mihálikovej sa v Modre objavujú autori z radov členov Klubu nezávislých spisovateľov čoraz častejšie.  Modranské prechádzky literárnym labyrintom sa svojím názvom stali mostíkom k  projektu Klubu nezávislých spisovateľov pre rok 2020 - Labyrinty literatúry. Na prvý Labyrint literatúry sa môžeme tešiť 22. januára 2020 v rámci pravidelných klubových stretnutí v bratislavskom Kafe Scherz a na druhý 27. januára 2020 v Modre.
Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Návrat na obsah