Kridlo_Dobias - KNS

Klub nezávislých spisovateľov
Prejsť na obsah
Krištáľové krídlo pre Rudolfa Dobiáša
 
13 slovenských osobností získalo v nedeľu večer 9. februára 2020 ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2019. O laureátoch v desiatich kategóriách a mimoriadnom ocenení rozhodli odborné poroty. V kategórii publicistika a literatúra získal toto prestížne ocenenie Rudolf Dobiáš. V tejto kategórií bol na ocenenie nominovaný aj spisovateľ a literárny vedec Stanislav Rakús a redaktorka Slovenského rozhlasu a autorka rozhlasových fíčrov a divadelných hier Táňa Kusá.

Odborná porota vo svojom hodnotení prínosu Rudolfa Dobiáša do slovenskej literatúry okrem iného uviedla, že „za svoju tvorbu bol Klubom nezávislých spisovateľov dvakrát navrhnutý na Nobelovu cenu za literatúru“. Žiaľ, náš klubový kolega si nemohol osobne ocenenie prevziať, deň pred slávnostným večerom dostal chrípku a priamy televízny prenos RTVS z budovy Slovenského národného divadla v Bratislave si mohol pozrieť len z pľúcneho oddelenia trenčianskej nemocnice. Krištáľové krídlo za neho prevzal jeho mladší syn Vladimír Dobiáš.
Mnohí z jeho kolegov sme patrili k divákom televízneho prenosu a všetci členovia KNS okrem blahoželania k získaniu ďalšieho významného oceneniu (popri Pribinovmu krížu I. triedy, Cene ministra kultúry SR, Ceny Ústavu pamäti národa a medzinárodnej ceny Post Belum) želáme čerstvému laureátovi čo najskoršie uzdravenie.
Ako mávnutie anjelským krídlom z krištáľu, tak nech Ťa, Rudko, choroba čo najskôr opustí...    
 
        Judita Kaššovicová, predsedníčka KNS
Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Návrat na obsah