Klubjanuar - KNS

Klub nezávislých spisovateľov
Prejsť na obsah
Atmosféry a HAPPYgramy s nektárom violy
 
Prvé tohtoročné klubové stretnutie v Kafe Scherz nadviazalo na posledné minuloročné stretnutie tak plynule, akoby sa ujalo moci bezčasie. Labyrinty literatúry 22. januára 2020 mali priehľadné krištáľové steny. Medzi nimi vibroval zvuk violy Ivana Paloviča. Mäkko znejúcim hlasom Mily Haugovej odpovedal na jej otázky neprítomný autor Atmosfér Ján Kudlička, dokonale sprítomnený atmosférou tohto rozhovoru. "Pomaly padajúci sneh... Čoraz viac bielej, slávnostne bielej..." v tónoch violy, v záhradách nášho bytia.
 
HAPPYgramy Erika Ondrejičku dali zas tušiť, že budú pridané ďalšie farby. Už názov naznačuje viac možností. Všetky skvelo využila Jana Juhásová. Ani Erik nezaostával a tak druhá časť programu iskrila v škále od odbornosti cez humor a vzájomné milé doberanie sa autora a recenzentky. Takže medzi publikum sa sypali gramy šťastia vo forme dobrej nálady.
 
Juraj Kuniak s Janou Juhásovou ešte predstavili básnickú zbierku Roberta Hassa: Čas a materiály v preklade Juraja Kuniaka. Voviedli nás do úplne inej sféry atmosfér medzi nebom a zemou. Kdesi tam, kde rastie skalná ruža.       
J. K.
Foto: Jozef Mihálik a Juraj Kuniak
Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Návrat na obsah