klub_dec2018 - KNS

Klub nezávislých spisovateľov
Prejsť na obsah
Jubilanti KNS na vianočnom stretnutí

Decembrové stretnutie členov KNS sa konalo v predvianočnej atmosfére dňa 18. 12. 2018 v kaviarni Grémium na Gorkého ulici v Bratislave.

Zišli sme sa v slávnostnejšej predvianočnej atmosfére, a okrem väčšieho priestoru na vzájomné rozhovory sme našu pozornosť a uznanie venovali dvom jubilantom: Jánovi Beňovi (85) a Miroslavovi Demákovi (70). Ku gratuláciám patrí aj prednes laudácia na ich počesť, s uznaním ich miesta v v slovenskej literatúre, aj s medzinárodným presahom, a tiež vyzdvihnutie ich osobného a autorského zástoja v literárnom živote, presahujúcom klubové aktivity.

Laudácio Jánovi Beňovi napísal Anton Baláž, avšak stretnutia sa nemohol osobne zúčastniť, tak text sugestívne predniesol Rudolf Dobiáš. Jubilant Ján Beňo v svojej reflexii spomenul predovšetkým svoje rodisko – Slatinku (okres Zvolen). Jubilant Miroslav Demák je rodákom zo Starej Pazovy v Srbsku a Bratislava bola miestom jeho vysokoškolským štúdiom a stala sa jeho druhým domovom. Laudácio príznačne pripravil Miroslav Dudok, ďalší srbský rodák v službách slovenskej literatúry a reflexiu pridal aj Demákov konškolák z Filozofickej fakulty UK Jozef Špaček. Laudácia prinášame v rubrike Jubilanti.
 
Text a fotografie: Ľubica Suballyová
Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Návrat na obsah